Deset rad, jak se prezentovat při hledání práce (iDnes.cz)

Deset rad, jak se prezentovat při hledání práce (iDnes.cz)

10 rad dle článku na iDnes.cz okomentovaných a seřazených podle mých zkušeností z praxe
Celý článek na iDnes.cz a podrobnosti ke každému bodu čtěte: zde

10. Nechte si poradit, zapracujte na sebevědomí – a to především proto, že zbytečně nepromarníte příležitosti tím, že budete pokusem a omylem zjišťovat, jak nejlépe zvládnout přijímací pohovor. Jeden tréninkový kurz před přijímacím pohovorem Vás skvěle nastartuje.
5. Životopis pište stručně a věcně, pozor na formáty – nezapomeňte, životopis maximálně na 2 strany!
1. Aktivita se cení, pište i tam, kde teď nikoho nehledají – buďte proaktivní, ukažte svůj zájem o vybranou společnost, zjistěte si novinky o firmě.
3. Upravte životopis podle firmy, zajímejte se o ni – pozměňte svůj životopis a především motivační dopis na míru firmě, kam se hlásíte.
4. Uvažujte, čím můžete firmě prospět právě vy – určitě se u přijímacího pohovoru setkáte s otázkou „Proč bychom měli zaměstnat právě Vás?“
2. Certifikáty pomůžou, doloží vaše jazykové znalosti – standardizované diplomy a certifikáty umožní srovnání úrovně uchazečů a firmě ukážou, že na sobě pracujete.
8. Vytvořte si vlastní webové stránky – můžete na nich prezentovat svůj životopis, např. takto: http://pavel-ruzicka.net/
6. Slevte ze svých příliš vysokých požadavků – to ano, ale vždy si buďte vědomi svých výsledků, kvalit a kompetencí – jejich doložení Vám pomůže vhodně argumentovat při vyjednávání o platu.
7. Vytvořte si videovizitku, zaujmete charizmatem – tady pozor, jakkoli se využití videovizitek začíná rozšiřovat, doporučuji je využívat pouze pokud si jste jisti tím, že personalisty spíše neodradí. Takže pokud ano, tak profesionální a řekněte svému okolí o zpětnou vazbu. Podívejte se na tyto dvě videoprezentace a udělejte si svůj názor: Hana Homolková – Africké sochy CZ a vzorová videovizitka na Džob.cz
9. Jeďte hledat práci jinam, do Prahy či do ciziny – určitě ano, pokud nemáte v místě svého bydliště závazky, je to skvělá příležitost pro networking, poznávání nových míst a přátel. Zahraniční pracovní zkušenost je k nezaplacení pro zlepšení jazykových schopností a „překročení svého stínu“ tím, že zjistíte, jak to funguje mimo naši českou kotlinu.

Autor: Markéta Borecká | 01. 05. 2012